انواع کاردک آزادی + لیست قیمت عمده کاردک آزادی

برای خرید سایزبندی و عمده کاردک آزادی و همچنین آخرین لیست فروش همکار با قیمت عمده کاردک آزادی در درب انبار با کارشناسان فروش عمده ابزار تماس حاصل فرمایید.

کاردک آزادی چیست

کاردک آزادی چیست؟

کاردک یا کاردک آزادی وسیله ای است که از یک تیغه نازک و صاف، و یک دسته چوبی در امتداد آن تشکیل شده است. از آن برای بتونه کاری و پخش کردن مواد روی انواع سطوح استفاده می شود. این وسیله با وجود به‌عرض تیغه در اندازه مختلفی تولید و ارائه می شود.

دسته آن از جنس چوب یا بعضی مواقع پلاستیک یا فولاد ساده، فولاد ضد زنگ ساخته می شود.تیغه های پلاستیکی یک بار مصرف هستند، و همچنین تیغه فولادی با وجود اینکه ماندگاری بسیاربالایی دارد اما ممکن است زنگ بزند و بهترین نوع تیغه، از جنس چوب است.

که ما در این مقاله ما در مورد کاردک ازادی دسته چوبی را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما عزیزان براحتی بتوانید بصورت عمده آن را تهیه کنید.

کاردک آزادی یک چاقو یا تیغ مسطح فولادی با تیغه ای محکم بر روی دسته چوب سخت است.
کاردک آزادی با تیغه های مستقیم و مخروطی در مدل های زیادی وجود دارند و معمولاً از تیغه هایی با طول 3 تا 16 سانت در بازار موجود است و قابل ارئه به مشتریان گرامی بصورت عمده است.

این نوع کاردک هم در بازار به اسم کاردک نقاشی ، کاردک و… شناخته شده است و در زمینه ی رنگو کار نقاشی کاربرد بسیاری دارد. و شست و شوی این ابزار خیلی آسان و راحت است.

کاربرد کاردک آزادی

کاردک آزادی برای شکل دادن به‌بتونه و پخش کردن مواد روی سطح مورد نظر است. همچنین شکل این ابزار به‌گونه ای است که برای رسیدن به فضا سخت دسترسی مثل گوشه های دیوارو درب و دور چهارچوب و کابینت مناسب است.

که یکی ازکاربرد این ابزار برای پاک کردن و خراشیدن لکه های خشک شده بتونه یا موادی مشابه آن از روی درب یا پنجره هم استفاده میشود.

کاردک آزادی علاوه بر بتونه، برای‌کار بامواد های دیگر مانند پلاستر یا حتی مقادیر کوچکی ازسیمان که لازم است روی سطح مورد نظر پخش شود.

همانطور که گفته شد کاربرد اصلی کاردک آزادی برای‌شغل نقاشی ساختمان است ولی برای‌مشاغل دیگر همچون بنایی، گچ کاری درزمینه ساخت و ساز استفاده می شود.

همچنین کاردک آزادی در رستوران ها و فست فود، کافی شاپ ها و کارگاه های بستنی و قنادی و …. کاربرد دارد و مشتریان ما‌برای راحتتر شدن کار خودشان ازاین ابزار استفاده میکنند و بنام های همچون کاردک تهیه کیک، کاردک برگر، کاردک تهیه بستنی ، کاردک بنایی ، کاردک گچ کاری و… گفته می شود.

کاربرد کاردک آزادی

این ابزار تکنیک ها و کارایی بالایی دارد که ما دراین قسمت به‌یک سری از آن ها اشاره کرده ایم.تکنیک کاردک ازادی عبارتند از:

 • پرس کردن
 • ماله کشی
 • تراشیدن
 • کشیدن
 • چاقوی فشار دادن صاف
 • چاقوی فشار دادن به پهلو
 • چاقوی کشیدن(برش)

انواع و اندازه کاردک آزادی

همانطور که بالا گفته شد اندازه های متفاوتی دارد و از 3 سانتی متر شروع می شود تا 16 سانت که متناسب به‌کاری که می خواهید انجام دهید باید آن را بصورت عمده تهیه کنید

انواع و اندازه کاردک آزادی

کاردک پالت

از کاردک آزادی  نوع پالتی برای‌ترکیب رنگ ها روی پالت نقاشی استفاده می شود. استفاده از این نوع محصول محدود است و استفاده از کاردک آزادی درنقاشی رنگ روغن به‌ابزار رنگ گذاری مربوط می شود.این کاردک هیچ نقشی درطراحی ندارد. به عبارت دیگر کاردک بدلیل فرمی که دارد درانتقال رنگ به‌بوم استفاده نمی شود و کاربردی ندارد.

کاردک آزادی ماله کشی

برای‌بنایی یا گچ کاری و حتی نقاشی ساختمان برای‌کشید مواد روی سطح و پخش کردن مواد استفاده می شود و کاملا درز ها را پوشش می دهد  براحتی کار پیش می رود.

کاردک ازادی انعطاف پذیر

برخی از انواع  کاردک آزادی تیغه انعطاف پذیر دارند و‌برای پخش کردن مواد نرم خیلی مناسب هستند. همچنین‌برای بتونه زدن گوشه  پنجره ها و پخش کردن  وصاف و یکنواخت هر ماده نرم دیگری از این ابزار استفاده می کنند. تیغه  انعطاف پذیر ضخامتی نزدیک به‌نیم میلی متر دارند و بطور معمول درعرض های 3 تا ۱6 سانتیمتر ساخته میشوند. برای‌کار های مختلف تیغه های گوناگون درشکل ها و طول  و ابعاد مختلف هم وجود دارند.

کاردک آزادی سخت

نوع دیگراز کاردک آزادی با تیغه های محک تر که تیغه آن نزدیک به‌یک میلی متر ضخامت دارد اغلب این ابزارانعطاف پذیری زیادی دارد و بیشتر‌برای تراشیدن سطوح و پاک کردن لکه  مواد خشک شده خیلی مناسب است. اگرچه کار کردن با کاردک ممکن است دربرخی موارد نسبت به‌انواع انعطاف پذیر، کار را سخت  تر بکند.

عمده کاردک آزادی سخت

نازک کاری با کاردک آزادی

نازک کاری با کاردک آزادی یکی از اقدامات لازم برای‌کار ساختمان سازی است که نیاز به‌ابزار خاص دارد. کاردک  آزادی می توانند برای‌نازک کاری حرفه مورد استفاده قرار گیرد و تاثیر زیاد ومهم را روی زیبایی ساختمان داشته باشد. درصنعت گچ کاری و طراحی بخش  مختلف ساختمان سازی نیز می توان از این ابزار استفاده کرد.

کاردک آزادی برای کار با اپوکسی

کاردک آزادی بدلیل نوع ساختاری که این محصول  دارد، برای‌کار بااپوکسی فوق العاده  است. این محصول را میتوان برای‌ترکیب کردن چسب  اپوکسی بایکدیگرواستفاده از این چسب روی سطوح کاشی و سرامیک و سنگ ساختمانی مورد استفاده قرار دمی گیریند.

چسب کاری

چسب هایی که بدون نازل خارج شونده مورد استفاده شما است، میتوانید باکمک کاردک آزادی روی سطوح مختلف مورد استفاده قرار دهید. کاردک  باتیغه پهن فولادی براحتی امکان جا به‌جا کردن ملات، چسب  پودری و خمیری را میدهند. همچنین می توانید باحرکت افقی کاردک آزادی روی سطوح، چسب را روی آن ها پخش کنید.

برداشتن چسب اضافه و سایر مواد با کاردک آزادی

برای‌تمیز کاری سطوحی که چسب کاری شده  است،  معمولا از کاردک آزادی استفاده میکنند. این ابزار دارای سطح نوک تیزی است که امکان کندن قطعات خشک شده چسب را فراهم می سازد. میتوان برای‌برداشتن سایر محصولات ساختمان مثل ملات، سیمان، گچ و… ازاین ابزار استفاده کرد.

معرفی کامل کاردک آزادی

برای‌انجام یک سری امور خاص درساختمان مثل نازک کاری، چسباندن کاشی و سرامیک کنار هم، استفاده ازچسب  اپوکسی و… برای‌نصب و کار هایی دراین زمینه نیاز به‌یک سری تجهیزات خاص است که ازجمله میتوان به کاردک ازادی و ماله اشاره کرد که بهتر است آن را بصورت عمده در عمده ابزار خریداری کنند.

این تجهیزات برای‌ساختمان سازی  دراندازه  و ابعاد مختلفی دراینجا موجود است. که هر کدام میتوانند کارایی متفاوتی و زیادی درامر ساختمان سازی کاربرد خوب و عالی داشته باشند و همچنین به‌علاوه ساختمان سازی ، در صنایع مختلف دیگرنام برده دربالا نیز قابل استفاده اند. در صورت نیاز به‌خرید کاردک آزادی عمده باقیمت مناسب، میتوانید به‌سایت عمده ابزار مراجعه کنید. ولی اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر دارید، باما همراه باشید تا بیشتر بااین ابزار آشنا شوید.

نماکاران عمده کاردک آزادی

عمده انواع کاردک آزادی موجود در بازار

برای خرید عمده کاردک آزادی، باید بدانید که این ابزاآلات چقدر دربازار متنوع هستند و مشتریان باید به دنبال چه ابزاری باشید؟ عموما افراد متخصص درزمینه نازک کاری و ساختمان سازی، نیاز متنوعی به‌این ابزاآلات دارند و همین موضوع ایجاب میکند که آن ها چندین مدل‌از کاردک  آزادی مناسب را تهیه کنند.

ازنظر جنس، ظاهر، سایز و… میتوان کاردک  را به‌انواع مختلفی تقسیم کرد. که ما درقسمت های بالا آن را توضیح دادیم.

برای‌ثبت سفارش و خرید کاردک آزادی عمده باشماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرماییدو باکاشناسان فروش ما درارتباط باشید تا بابهترین قیمت این محصول را خریداری نمایید.

قیمت کاردک آزادی

باتوجه به‌اینکه کاردک  آزادی درگروه کاردک های  بهترین و قدیمی ترین برند دربازار ایران است تیم عمده ابزار اقدام به فروش این ابزار آلات را بصورت عمده را دارد. قیمت انواع  کاردک ازادی دراینجا نسبت به‌همکاران بسیار پایین تر است.

کافیست شما باشماره های درج شده روی سایت تماس حاصل فرمایید تا قیمت این ابزار رااز کارشناسان فروش ما دریافت کنید و به‌صورت عمده آن را تهیه نمایید. همچنین کیفیت این نوع  کاردک ها موجود‌در عمده ابزار بسیار بالا است.

کاردک آزادی برای نقاشی

نقاشی یک تکنیک و هنر است که درآن‌از کاردک برای‌رنگ روغن باخراش دادن بجای قلم مو استفاده میشود. مناسب ترین ابزار‌برای رنگ آمیزی کاردک ازادی ، چاقوی رنگ آمیزی میباشد که بطور خاص برای‌این کار طراحی شده است.

کاردک آزادی که برای‌کارهای سخت ساخته شده است. حداقل ازقرن هفدهم، بعضی مواقع از کاردک  آزادی برای اعمال یا صاف کردن رنگ روغن روی سطح مورد نظر استفاده میشد، اما نقاشی بااین ابزار بعنوان یک تکنیک مستقل تنها پس ازاستاندارد شدن قوام پلاستیکی رنگ های لوله تجاری‌در اواسط قرن هفدهم تا به‌الان پدیدار شد.

این کاردک برای‌چندین کاراستفاده میشود مانند مخلوط کردن رنگ ها روی یک پالت، تراشیدن رنگ ها، مخلوط کردن رنگ باروغن یا سایر چاشنی ها، و اعمال رنگ روی بوم استفاده میشود. بااین حال، این آخرین حرکت بهتر است بایک کاردک طراحی انجام شود

قیمت عمده کاردک آزادی برای نقاشی

کاردک آزادی برای‌نقاشی باتوجه به‌جنس و کیفیت آن قیمت های متفاوتی دارند. کاردک  نقاشی نیز مانند اکثر لوازم مورد استفاده درنقاشی دارای نمونه های ایرانی و خارجی هستند. و همچنین این کارد ها را باید عمده خریدکرد.

درنمونه های داخلی میتوان مواردی باکیفیت و قیمت مناسب پیدا کرد. میان برند های داخلی باکیفیت میتوانیم به‌برند آزادی عمده، اشاره کرد. و بهترین نمونه های خارجی کاردک نیز برندهای گراف، ریمانو، ورکسان، ریوز، کادنس و وینزور اند نیوتون هستند.

قیمت کاردک آزادی

جدول مشخصات انواع کاردک

کاردک آزادی بر اساس سایزبندی

۱- کاردک آزادی پهن کردن

 • دارای تیغه فولادی صیقلی به‌ضخامت ۰٫۵ میلی متر
 • انعطاف پذیری بالا
 • مقاوم و پایدار
 • مورد استفاده برای‌بتونه کاری  وگچ کاری میباشد

۲- کاردک ازادی با انعطاف پذیری بالا

 • دارای انعطاف پذیری بالا درتیغه
 • مورد استفاده برای‌نازک کاری درسطوح مختلف میباشند
 • قابلیت استفاده‌برای پهن و اجرای بتونه بر روی سطوح متفاوت
 • مورد استفاده‌برای یکنواخت کردن انواع مصالح است
 • قابلیت تمیزکاری ترک ، انواع رنگ خشک شده و …
 • قابلیت بهم زدن بتونه و مصالح متفاوت
 • دارای تیغه ای به ضخامت ۰٫۵ میلی متر
 • عرض این محصول 3 تا 16 سانتی متر است
3- کاردک آزادی سخت

دارای ضخامت تیغه یک میلی متر

دارای تیغه سخت و بادوام

مورد استفاده برای‌نازک  کاری و پهن کردن مصالح درسطوح مختلف

استفاده برای‌پهن کردن و اجرای بتونه بر روی سطح متفاوت

قابلیت تمیزکاری ترک ، انواع رنگ  و سیمان های خشک به جای مانده بر روی سطوح مختلف مانند دیوار گچی، کاشی، سرامیک و …

تراش دادن به‌سطوح مختلف

قابلیت بهم زدن بتونه و مصالح مختلف

ساخته شده ازفولاد سخت

انعطاف پذیر و محکم

4- کاردک ازادی زاویه  دار داخلی و خارجی

دارای تیغه فولادی

انعطاف پذیری بالا

مورد استفاده‌برای اجرای بتونه کاری گوشه های داخلی و خارجی دیوار

کاردک آزادی مخصوص نازک کاری
کاردک آزادی سخت

5- کاردک ازادی با‌دسته پیچ گوشتی  دار

ساخته شده ازتیغه فولادی

قابلیت تنظیم پیچ  ها

درنازک کاری سطوح مختلف مورد استفاده قرار میگیرد

مورد استفاده‌برای درزگیری سطوح صاف است.

6- کاردک آزادی مخصوص نازک  کاری

انواع دسته پلاستیکی و چوبی دربازار موجود است.

دارای تیغه فولادی صیقلی به ضخامت ۰٫۰۷ میلی متر

دارای دسته ازجنس پلاستیک فشرده

مورد استفاده برای‌بتونه کاری و گچ کاری

انواع کاردک آزادی بر اساس سایزبندی

تیغه کاردک آزادی ازفولاد ساخته شده است. ازکاربردهای کاردک  بر اساس سایز می توان به‌صنایع رنگ و بتونه، پهن کردن بتونه روی سطوح نیمه سخت و خراش دادن به‌سطوح اشاره کرد. درادامه به‌انواع کاردک بر اساس سایزبندی اشاره می کنیم.

 1. کاردک 3 سانتی متر
 2. کاردک 4 سانتی متر
 3. کاردک 5 سانتی متر
 4. کاردک 6 سانتی متر
 5. کاردک 7 سانتی متر
 6. کاردک 8 سانتی متر
 7. کاردک 9 سانتی متر
 8. کاردک 10 سانتی متر
 9. کاردک 11 سانتی متر
 10. کاردک 12 سانتی متر
 11. کاردک 13 سانتی متر
 12. کاردک 14 سانتی متر
 13. کاردک 15 سانتی متر
 14. کاردک 16 سانتی متر

برای‌تهیه بصورت عمده کاردک آزادی ، این ابزاردربسته بندی 10 عددی و برای‌اطلاعات ازتعداد کارتون، میتوانید به شماره های درج شده روی سایت تماس حاصل فرمایید.

خرید کاردک آزادی

قیمت کاردک آزادی برای گچ کاری

قیمت کاردک آزادی گچ کاری بسته به‌کیفیت و اندازه و سایز بندی آن می تواند متفاوت باشد. قیمت این ایزار تحت تاثیر نام تجاری کاردک نیز قرار می‎گیرد. شما می توانید این محصول هم به‌صورت حضوری و هم تلفنی درعمده ابزار باقیمت های مختلف خریداری کنید. برای‌استعلام قیمت و خرید کاردک گچ کاری، با ما تماس بگیرید.

خرید کاردک برای نقاشی

یکی‌از ابزارآلات مهم دررنگ آمیزی ساختمان، کاردک ازادی است که عموما‌برای نگهداشتن بتونه جهت اجرا درسطوح ناهموار دیوار بوسیله این ابزار مورد استفاده قرار می‎ گیرد. برای‌خرید انواع کاردک ازادی عمده ساختمانی، میتوانید حضوری تهیه کنید

قیمت کاردک آزادی بتونه کاری

کاردک بتونه کاری‌از دو نوع فلزی و پلاستیکی است که هر دو محصول قابلیت های خوبی برای‌نگهداشتن بتونه را دارند. برای خرید عمده کاردک آزادی ، باکارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

کاردک آزادی دسته چوبی

 همانطور که گفته شد، یکی‌از ابزارهایی که برای‌رنگ آمیزی ساختمان که‌درهر مورد تعمیراتی و بازسازی ساختمان ها بطور مستمر و بصورت لازم و ضروری به‌کار می رود و کار را راحتتر می کند، کاردک آزادی نقاشی ساختمان است.

از کاردک آزادی دستی همانطور که میدانیم‌برای آماده سازی دیوار و سطوح پیش ازشروع فرآیند رنگ کاری استفاده میشود. بااین ابزار میتوانید رنگ باقیمانده بر روی دیوار را برداریم و یا خرابی هایی که بر روی دیوار بوجود آمده را ترمیم و تعمیر کنیم.

کاردک آزادی برای‌بنایی، مجهز به‌تیغه ی فولادی ضد زنگ  وسخت است که به عرض 10 سانتی متر است.

دسته  این نوع کاردک چوبی 12 سانتی متر طول دارد و‌برای راحتی مشتری درهنگام استفاده سوهان خورده و صیقل داده شده است.

تیغه و دسته کاردک آزادی رنگ، بصورت مستحکم به یکدیگر متصل شده اند تا دوام و کارایی خوبی را به‌دنبال داشته باشند.

ضخامت تیغه ی این نوع کاردک 0.6 میلی متر است که ضخامت مناسبی برای‌رنگ کاری های مختلف به‌حساب می آید.

این ابزار نقاشی ساختمان ازبرند ازادی، ساخت کشور ایران است و ابعادی برابر با 2×10×24 سانتی متر دارد. کاردک ازادی دستی به‌وزن سبک 105 گرم تولید شده است.

پشتیبانی و ثبت سفارش در واتساپ 
ثبت سفارش و پشتیبانی آنلاین
منو
خانه
حساب کاربری من